Poziom

Zakres poziomów

Aktualnie w grze maksymalnym poziomem jest 120, lecz wartość ta może ulec zmianie. Do dnia dzisiejszego nastąpiło to dwa razy:

Aktualizacja 7.03.2013 - Max lvl 99 -> Max lvl 105

Aktualizacja - Wersja 15.7 - Korzenie Zła - Max lvl 105 -> Max lvl 120

System poziomów

System poziomów jest bardzo rozbudowany, lecz jest składny i logiczny co ułatwia jego pojmowanie. Na każdy poziom składają się 4 kulki doświadczenia. Doswiadczenie.png Każda z nich symbolizuje 25% doświadczenie. Nabicie pierwszych trzech kulek da nam po punkcie statusu, a czwarta kulka(wbicie tej kulki jest równe z lvl up'em) daje nam punkt umiejętności. W grze możemy zdobyć 119 punktów umiejętności oraz 270 punktów statusu. Więcej na temat punktów statusu znajdziecie tutaj.

Zdobywanie nowych poziomów

Odbywa się poprzez wykonywanie misji oraz zabijanie potworów. Doświadczenie można również zdobyć z niektórych skrzyń jak np: Skrzynia Mroku.

Aby uzyskać nowy poziom musimy uzbierać odpowiednią ilość doświadczenia. Z każdym następnym poziomem liczba ta wzrasta. Należy pamiętać, że potwory oraz misje dają taka samą ilość doświadczenia niezależnie od poziomu. Dla przykładu dziki pies na 1 poziomie daje taką samą ilość doświadczenia co na 119 poziomie, lecz ilość wymaganego doświadczenia do podniesienia poziomu jest dużo większa, co sprawia, że na 1 lvl dziki pies daje 5% doświadczenia a na 119 lvl niezauważalne wartości. Polowania(misje poziomowe) dają 15% doświadczenia z poziomu odpowiedniego dla misji. Należy to rozumieć tak, ze jeżeli wykonamy misję 10 na poziomie 10 to otrzymamy 15% doświadczenia, a na poziomie 11 już tylko 11% doświadczenia. Ilość doświadczenia jest taka sama w obu przypadkach, tylko rośnie próg wymagane doświadczenia co sprawa wrażenie otrzymania zaniżonej wartości doświadczenia.

Co daje nabijanie poziomów?

Nowe poziomy otwierają przed nami mnóstwo nowych możliwości takich jak nowe części ekwipunku, punkty statusu, punkty umiejętności oraz dostęp do map i misji.

Poziom w ekwipunku.png

Lista map z dostępem poziomowym:

Lista przedmiotów oraz bonusów dostępnych od poziomów:

  • Rosy - 55 lvl
  • Konie - 25/35/50 lvl
  • Soki - 16-42 lvl
  • Wędka/Kilof - 30 lvl

Wbijanie poziomów daje nam również dostęp do większej ilości eventów. Często jest tak, ze aby wziąć udział w jakimś wydarzeniu wymagany jest 30 poziom.


Wpływ poziomów na grę

Gra na każdym poziomie wygląda podobnie, lecz różni się takimi rzeczami jak:

  • Mapy oraz potwory na których dropimy.
  • Mapy na których ekspimy,
  • Sposoby zarobku.

Należy również pamiętać o tym, że jeżeli będziemy mieli za wysoki poziom, dane potwory nie będą już wyrzucać nam przedmiotów. Do poziomu 105 nie ma okresu. Od poziomu 105 zakres ten to 15 poziomów w górę oraz w dół od naszego aktualnego poziomu.

Przedmioty związane z misjami jesteśmy w stanie wydropić podczas trwania misji niezależnie od posiadanego poziomu.

Co jeśli zdobędę maksymalny poziom?

Aktualnie po wbicie 120 poziomu nie ma możliwości dalszego nabijania poziomów. Co nie oznacza jednak braku możliwości dalszego rozwoju postaci czy gry. Ciągle pozostaje kwestia expienia petów, robienie lepszego ekwipunku, zbieranie kart potwora, zabijania bossów.