Koń


Koń jest w grze środkiem transportu. Jeżdżąc konno, przemieszczamy się dużo szybciej niż pieszo. Konia możemy zdobyć od 25 poziomu postaci.

Informacje ogólne

Oswajanie konia

Czarne Tło.png
Instr. Oswajania Konia.png

Czytając Instrukcję Oswajania Konia możemy zwiększyć naszą szanse na pomyślne przywołanie konia:

Poziom 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Szansa na przywołanie 10% 15% 20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100%

Jedzenie

Pokarm to podstawa do posiadania konia. Jeśli właściciel ssaka nie nakarmi go przez dłuższy okres, chowaniec umrze. Ważny również jest fakt, iż każdy typ konia pożywia się unikatowym pokarmem.

Obrazek Nazwa pokarmu Typ konia
Czarne Tło.png
Siano.png
Siano Normalny koń
Czarne Tło.png
Marchewka.png
Marchewka Koń bojowy
Czarne Tło.png
Czerwony Żeń-szeń.png
Czerwony Żeń-szeń Koń militarny

Wskrzeszenie Konia

Gdy jednak nie dopilnujemy stanu zdrowia swojego konia, na wskutek czego zwierzę umrze, za każdym razem, kiedy go przywołamy, będzie on leżał martwy, niezdolny do jazdy. Jest jednak możliwość wskrzeszenia chowańca, podając mu, poprzez Stajennego odpowiedniego rodzaju ziół, zależnego od typu konia. Można je zakupić od innych graczy bądź udając się do Lochu Małp, przy czym pokonując bossa krainy.


Obrazek Nazwa Typ konia Pochodzenie
Czarne Tło.png
Zioło Z Łatwych Małp.png
Zioło Z Łatwych Małp Normalny koń Skalista Małpa w Łatwym Lochu Małp
Czarne Tło.png
Zioło Z Normalnych Małp.png
Zioło Z Normalnych Małp Koń bojowy Chodząca Małpa w Normalnym Lochu Małp
Czarne Tło.png
Zioło Z Trudnych Małp.png
Zioło Z Trudnych Małp Koń militarny Lord Małp w Trudnym Lochu Małp

Cukier dla konia

9 czerwca 2009r. do Item-Shop wprowadzony został Czarne Tło.png Cukier dla Konia.png Cukier dla Konia. Umożliwia on nadanie zwierzęciu imienia oraz zwiększa obronę o 20 pkt. Zmiana trwa przez okres 30 dni.

"Opcje" konia

Możemy sprawdzić bieżący stan konia:

 • Karmienie Konia. (Gdy Koń jest głodny trzeba go nakarmić)
 • Jazda Konna. (Umożliwia szybkie poruszanie się po lokacjach gry)
 • Odesłanie Konia. (Kiedy chowaniec nam przeszkadza lub jest zmęczony, możemy go odesłać)
 • Informacje o Koniu. (Wyświetla siłę i wytrzymałość konia w procentach)
 • Nadawanie Koniu Imienia. (Kiedy mamy Czarne Tło.png Cukier dla Konia.png Cukier dla Konia możemy nadać koniowi imię, np. Zenek)
  Uwaga: Nazywanie konia z użyciem wulgarnych lub niedozwolonych słów grozi zbanowaniem konta na 30 dni.

Skróty klawiszowe

W grze mamy dostęp do trzech skrótów klawiszowych związanych z koniem:

 • [Ctrl]+ B -> Odesłanie konia
 • [Ctrl]+ F -> Karmienie konia
 • [Ctrl]+ H lub [Ctrl]+ G -> Wsiadanie i zsiadanie z konia (UWAGA: użycie G zamiast H potrafi wyłączyć niektóre umiejętności - np. Ognisty Duch)

Umiejętność Jeździectwa

Można używać od 50 poziomu postaci i 20 levla umiejętności jeździectwa.

Do czego służy Instrukcja Jazdy Konnej oraz Instrukcja Oswajania Konia?

 • Dzięki Instrukcji Jazdy Konnej możemy zwiększać poziom umiejętności konnych, których możemy używać mając konia wojskowego (tzw. militar). Instrukcje te możemy czytać od 50 poziomu bez względu na to czy posiadamy już militara, czy jeszcze nie. Zdobyte punkty umiejętności będziemy mogli rozdać zaraz po zrobieniu wojskowego konia. Maksymalny poziom umiejętności konnej to M1.

UWAGA! Po osiągnięciu 20 poziomu konia możemy używać skilli, lecz nie zadają one obrażeń.

 • Natomiast używając Instrukcji Oswajania Konia podnosimy umiejętność przywoływania konia. Każdy kolejny poziom daje nam większą szanse na przywołanie naszego wierzchowca. Maksymalny poziom tej umiejętności to 10.

Rodzaje konia

W grze mamy dostęp do czterech rodzajów konia:

Kucyk

Kucyk występuje w zagrodzie stajennego w towarzystwie koni. Możemy wypożyczyć go za pomocą Biletu Do Jazdy Konnej na 10 minut. Pamiętaj jeśli zejdziesz z wypożyczonego kuca to na niego nie wsiądziesz!

Zwykły koń

Zwykły koń
bez gildii
Zwykły koń
członek gildii
Zwykły koń
lider gildii


Zwykły koń dla początkujących. Dzięki temu koniowi możemy tylko na nim jeździć, ale nie możemy z niego atakować ani używać specjalnych ataków. Konia karmimy sianem. Zwróć uwagę na ikonę w lewym górnym rogu ekranu. Pokazuje ona czy twój koń jest najedzony, wygłodzony czy zagłodzony.

Koń bojowy

Koń bojowy
bez gildii
Koń bojowy
członek gildii
Koń bojowy
lider gildii


Koń bojowy dla zaawansowanych. Dzięki niemu możemy jeździć i atakować, ale nie możemy używać specjalnych magicznych ataków. Bojowego konia karmimy marchewką. Zwróć uwagę na ikonę w lewym górnym rogu ekranu. Pokazuje ona czy twój koń jest najedzony, wygłodzony lub zagłodzony.

Koń militarny

Koń militarny
bez gildii
Koń militarny
członek gildii
Koń militarny
lider gildii

Wojskowy koń dla profesjonalistów. Dzięki niemu można na nim jeździć, atakować oraz używać specjalnych ataków. Militarnego konia karmimy czerwonym żeń-szeniem. Zwróć uwagę na ikonę w lewym górnym rogu. Pokazuje Ci ona czy twój koń jest najedzony, wygłodzony czy zagłodzony.

Misje konne

Aby dostać konia i doskonalić jego umiejętności należy wykonać misje konne, które aktywujemy u Stajennego, powierzając mu Medal Konny. Jeśli robimy misje 1, 11 i 21 po niepomyślnej i pomyślnej próbie tracimy medal. Jeśli robimy misje 2-10 oraz 12-20 przy nieudanych próbach nie tracimy medalu, a po zakończeniu misji z powodzeniem, Stajenny bierze medal.

Zwykły koń

Wymagania: Level 25
Medal Konny
100.000 Yang
Licencja:
Czarne Tło.png
Zdjęcie Konia.png

Jeśli masz poziom około 25, powinieneś iść do Łatwego Lochu Małp i spróbować zdobyć Medal Konny. Wylatuje on ze wszystkich tamtejszych małp, lecz najlepszymi kandydatami na wydropienie Medalu są Słabe Małpie Miotacze. Gdy medal już wypadnie, możesz pójść do Stajennego aby otrzymać Quest. Klikasz na opcję informacje o koniach, po czym Stajenny pyta cię, czy chciałbyś posiadać konia. Przytakując, otrzymujesz misję, polegającą na zabiciu 20 dzikich łuczników, w ciągu 30 minut. Po rozpoczęciu misji nie trać po drodze za dużo czasu, powinieneś znać dobrze trasę i szybko dojść do miejsca, gdzie się te moby respią. Zadanie jest prostsze, gdy ktoś nam pomaga, zabijając potwory towarzyszące łucznikom. Droga będzie krótsza, jeśli zacznie się od Stajennego w m2. Twoi sojusznicy mogą również zaatakować grupy, które należy zniszczyć, by zakończyć zadanie, następnie przyciągając ją do Ciebie. Tak więc istnieją wystarczające sposoby, które mogą pomóc przed rozpoczęciem i w trakcie poszukiwania, które mają na celu usunięcie innych grup w tej okolicy w celu zapewnienia respu. Dobrze, gdy koledzy to dla ciebie robią.

Jest również bardzo dobrze, gdy znajdziesz Metina Zazdrości, ponieważ będą przywoływać się łucznicy do misji.

Jak zrobiłeś zadanie, wróć do Stajennego i poinformuj go o tym. Twój poziom konia wzrośnie o 1, kiedy Stajenny wykona Zdjęcia Konia, co zajmie mu dość sporą ilość czasu, dlatego też, masz się pojawić u niego po 12 godzinach. Wtedy da Ci on ten przedmiot, prosząc o zapłatę, wynoszącą 100.000 Yang. Zdjęcie Konia jest niezbędne do przywołania konia. Niestety, szansa na wykonanie tej czynności jest mała, tylko 10%, tak więc - cierpliowści


UWAGA:
Zdjęcie Konia jest certyfikatem na zwykłego konia. Dzięki temu przedmiotowi możesz przywołać konia, klikając dwa razy lub prawy przycisk myszy. Jeśli nie zakończysz misji pierwszej, Zdjęcie Konia zakupione od innego gracza nie będzie działało, jak powinno - koń nie zostanie przywołany, gdyż poziom jeździectwa nadal wynosi 0.

Koń bojowy

Wymagania: Level 35
Poziom konia 10
Medal Konny
500.000 Yang
Licencja: Czarne Tło.png Księga Opancerzonego Konia.png Księga Opancerzonego Konia

Quest na konia bojowego możesz rozpocząć bezpośrednio po wykonaniu misji na 10 lv konia. Jedynie wymaga się 35 poziomu postaci.

Aby ukończyć misję, musisz zabić 100 Wężowych Łuczników lub Łuczników Skorpiona w ciągu 30 minut. Możemy zabijać te i te potwory.

Nie da się ukryć, że misja jest trudna i ciężko będzie zrobić ją samemu. Misję można robić w z pomocą innych graczy. Musisz być jednak przywódcą grupy, aby moby były zaliczane. Najlepiej, jak osoby pomagające podczas rozpoczęcia misji, znajdowały się na Pustyni. Jeśli nie możesz znaleźć mobów z questa, zabij obojętnie jakie potwory, by potrzebne do zadania, odrodziły się. Jeśli boisz się, że Twoje pt nie ukończy misji, niech gracze z pt znajdą łuczników i zabiją ich od razu po wystartowaniu Questa.

Kiedy ukończysz misje, idź do Stajennego i powiadom go o tym. Powie Tobie on, iż Księga Opancerzonego Konia będzie gotowa dopiero jutro. Następnego dnia udaj się do niego, sprzeda Ci on księgę niezbędną do przywołania konia bojowego za 500.000 Yang. Przedmiot ten działa tak samo jak obrazek konia - kliknięcie prawym klawiszem przywołuje konia.

UWAGA:
Nie kupuj Księga Opancerzonego Konia od innego gracza! Nie przywołasz konia, kiedy poziom umiejętności jeździeckich będzie niższy niż 11.

Po zakończeniu misji możesz się cieszyć uderzaniem bezpośrednio z konia wrogów, klikając na nich lub trzymając spację.

Koń militarny

Wymagania: Level 50
Poziom konia 20
Medal Konny
1.000.000 Yang
Licencja: Czarne Tło.png Księga Militarnego Konia.png Księga Militarnego Konia

Misje na Konia Militarnego można rozpocząć bezpośrednio po osiągnięciu 20 poziomu konia oraz 50 levla postaci.

Należy w sumie zabić 300 demonich łuczników 30 minut. Zadanie można wykonywać w grupie, lecz trzeba być jej liderem, w przeciwnym razie zabite potwory nie zostaną zaliczone. Najlepiej by członkowie grupy wcześniej pojechali do Wieży Demonów (DT), by sprawdzić, czy wykonanie misji jest możliwe.

Gdy wykonasz misje, udaj się do Stajennego, by powiadomić go o swoich wynikach. Następnie musisz poczekać mniej więcej dobę do czasu, aż stajenny wytworzy Księgę Militarnego Konia. Służy ona do przywołania konia militarnego.

UWAGA! Księga kupiona od innego gracza nie będzie działała prawidłowo, jeżeli poziom jeździectwa będzie niższy niż 21.

Między misjami

W celu podniesienia poziomu swojego konia, musisz wykonać zadania. Dla każdego z tych "questów pośrednich" potrzeba medalu konnego. Jeśli zakończysz misję, musisz wrócić do Stajennego. Czy zadania zakończą się sukcesem, zależy od tego czy np. użyjemy teleportu, zjedziemy z konia. Jeżeli misja się powiedzie, Stajenny zabierze nasz medal. Misję można robić jedynie raz dziennie (jeżeli misja się powiedzie). Jeśli zadanie nie zakończy się powodzeniem to możesz spróbować ponownie wykonać zadanie.

Kiedy wrócimy do stajennego po boku ekranu pojawi się znajomy zwój nazwany Wyniki dla zwykłego konia . Jeśli umrzesz, zadanie nie powiedzie się , ponieważ śmierć jest postrzegana jako zejście. Jeżeli zadanie nie powiedzie się (przez zejście z zwierzęcia), musisz odczekać 24 godz., aby spróbować ponownie.

Poziomy konia zwiększają również wytrzymałość konia, dzięki czemu możemy na nim dłużej jeździć oraz rzadziej je karmić.

Normalny koń

Jeśli chcemy ulepszyć zwykłego konia w drodze na bojowego musimy wykonywać misje jeździeckie do poszczególnych punktów.

 • Lvl 2-6 - jeździmy po pierwszej wiosce swojego królestwa do poszczególnych punktów zaznaczonych na mapie (nie przyjmujemy misji w drugiej mapie swojego królestwa lub w obcych królestwach).
 • Lvl 7-10 - jeździmy po losowym neutralnym terenie do poszczególnych punktów zaznaczonych na mapie, od razu teleportuje nas stajenny (możemy wtedy odwiedzić każdego Stajennego).

Uwaga:

 • Uważaj na agresywne potwory, które podczas jazdy mogą Cię zaatakować (np. Olbrzymi Żółw).
 • Po zejściu z konia lub spadnięciu (śmierć) kolejnej próbie możemy się stawić po 24 godzinach.
 • Po wykonaniu zadania możemy zejść z konia oraz przemieszczać się przez teleporty, ale jedynie przez około 15 minut, potem misja zostaje anulowana.

Koń bojowy

Do wbicia kolejnych poziomów konia bojowego trzeba zabić potwory tj.:

(Faktycznie jednak radzimy bić Metiny w Dolinie, na Pustyni można tyrać tę misję godzinami)

Powyższe zadania musimy robić samemu, nie schodząc z konia. Istnieje kilka sposobów, aby zakończyć misję.

1. Jeśli mamy lvl podobny lub wyższy od potwora, możesz pomóc sobie sposobem, by go otruć. Oczywiście potrzebujemy do tego odpowiedniego ekwipunku: szansa na otrucie.
2. Jeśli w grupce, w której jest ten potwór są bardzo ciężkie do utrzymania potwory. możesz poprosić gracza o wyższym poziomie, żeby wziął tę grupkę, zniszczył uciążliwe moby i zostawił nam potwory potrzebnego do zabicia.
3. Istnieje również sposób dla małżeństw. Małżonek teleportuje się do drugiego, który wykonuje misję, bije uciążliwe potwory bądź może pomóc, teleportując się przed śmiercią potwora i go dobijając.
Uwaga:

 • Po zejściu z konia lub spadnięciu (śmierć) kolejny raz do próby możemy przystąpić po 24 godzinach.
 • Jeśli nam ktoś pomaga, żeby zaliczyło nam potwora, należy ubić większość jego HP. Regeneracja potwora nie ma w tym przypadku znaczenia.
 • Wraz ze wzrostem poziomu konia wzrastają bonusy, które daje koń, gdy na nim siedzimy - zwiększa się nam siła oraz zręczność (tylko do określonego poziomu), co jednocześnie podnosi nam atak, a więc i zadawane obrażenia.

Zmiana punktów statusu na różnych poziomach konia

Poniższa tabela pokazuje minimalne liczby punktów statusu w zależności od poziomu konia, gdy na nim siedzimy (tudzież na innym wierzchowcu). Oznacza to, że jeżeli mamy, np. na 12. poziomie konia 15 Witalności bez wchodzenia na konia, to po wejściu na niego osiągniemy punktów 27 Witalności, a jeżeli będziemy mieć na tym samym poziomie konia 70 Witalności, to ta liczba pozostanie bez zmian.

Poziom konia Witalność Inteligencja Siła Zręczność
12
27
14
41
54
13
28
14
42
56
14
28
14
43
57
15
29
15
44
58
16
30
15
44
59
17
30
15
45
60
18
31
15
46
62
19
31
16
47
63
20
32
16
48
64
21
36
18
53
71
Poziom konia Witalność Inteligencja Siła Zręczność
1
18
9
26
35
2
18
9
27
36
3
19
9
28
38
4
19
10
29
39
5
20
10
30
40
6
21
10
31
41
7
21
11
32
42
8
22
11
33
44
9
22
11
34
45
10
23
12
35
46
11
27
13
40
53

Zobacz także


Zgłoś błąd !


Nawigacja — Zwierzątka/Pety
Zwierzątka/Pety

Astrabell Helexna Bonsai Czer. Elf (Maksi) Czer. Elf (Mini) Czer. Elf (Maksi) Baranek Bartek Bruce Wayne Pani Jiangshi Pan Jiangshi Mały Jiangshi Owieczka Ola Huashinek Gniewne Serce Cupido Dzwoneczek Płatek Śniegu Mała Miotełka Dyniowa Główka Mroźny Rufus Panterka Leopardzik Śnieżny Leonidas Cooper‎ Sheldon‎‎ Arktyczny Khan‎ Polarny Boczuś‎ Grubiutki Kat (złoty) Grubiutki Kat (czarny) Kostek Knuud Bao Bao Rufus Khan Boczuś Leonidas Azraeluś Mały Reniferek Feniks Jadeitu Lodowy Feniks Ognisty Feniks Walentyn Walentynka Księży. Latarnia (pom.) Księży. Latarnia (nieb.) Pieczęć Buhu Pieczęć Postraszki Pieczęć Huhu Pieczęć Sir Oswalda Pieczęć Sir Chesterfielda Griffy Nogaj Frank Lycandowski Lycaninho


System Zwierząt Domowych

Mały Małpiszon Mały Pająk Mały Razador Mała Nemere Niebieski Mały Smok Mała Meley Mały Baashido Gruby Mini Kat Nessie

▲ Na górę ▲