Klasy

W Logo Metin2.png rozróżnia się pięć różnych klas lub postaci: Wojowników, Ninja, Szamanów, Sura i Lykanów.


Wojownik

Metin2 Wojownik.png
Wojownicy odgrywają istotną rolę w walce wręcz dzięki swoim umiejętnościom, uzbrojeniu i ciężkiej zbroi. Ich pogoń dotyczy tylko stalowej siły fizycznej i zrównoważonego spokoju ducha. W zależności od wybranej specjalizacji, mogą wyrządzić druzgocące obrażenia dwuręcznymi broniami lub umiejętnie z mieczem i tarczą, aby odeprzeć ataki kilku przeciwników.

Ninja

Metin2 Ninja.png
Ninja są zawodowymi zabójcami, potrafiącymi atakować z zaskoczenia. Używają tylko lekkich zbroi aby zachować zwinność oraz szybkość. Jako wynik poświęcenia tym zdolnościom, Ninja są mistrzami w walce zarówno sztyletami jak i łukami.

Szaman

Metin2 Szaman.png
Szamani dzięki swej mądrości potrafią używać zaklęć oraz magii. Ich mistyczna moc potrafi być bardzo przydatna podczas walki oraz do wspomagania swoich sojuszników. Jako wynik poświęcenia tym zdolnościom, Szamani mają możliwość zwiększania zadawanych obrażeń, a także możliwość rozwijania zaklęć uzdrawiających oraz wspomagających.

Sura

Metin2 Sura.png
Sura to wojownicy, którzy posiedli magiczne moce w momencie gdy zdecydowali się wyhodować Demoniczne Nasienie na swojej ręce. Dlatego właśnie są niepokonani w walce wręcz lub w niszczeniu wroga na odległość za pomocą magii. Jako wynik poświęcenia tym zdolnościom, mają możliwość rozwijania swoich zaklęć ofensywnych oraz wspomagających.

Likan

Metin2 Likan.png
Likanie to barczyste, wilkopodobne istoty, które niegdyś, na skutek zarażenia nieuleczalnym wirusem, utraciły ludzką postać i zostały przemienione w bestie. Ich nieokiełzana siła oraz wyostrzony instynkt sprawiają, że są mistrzami w walce wręcz. Nie wiedzą, co to strach i zawsze stają do walki w pierwszym szeregu.