Otrucie

Otrucie.png

Otrucie jest to rodzaj Negatywnego Efektu, który działa zarówno na Graczy, jak i również na Potwory. Efekt ten zatrzymuje Regenerację PŻ i Regenerację PE oraz zmniejsza 5% Punktów Życia co 3 sekundy przez 30 sekund (liczba odejmowanych PŻ jest zaokrąglana w dół w dokładności do liczby jedności). Wartość obrażeń może być zmniejszona dzięki bonusowi Odporność na Trucizny. Bonus ten nie zmniejsza Szansy na Otrucie.

Animacja Otrucia


Zmiana maksymalnej wartości PŻ podczas trwania efektu Otrucia powoduje dostosowanie wartości obrażeń pochodzących z tego efektu. Przykładowo, pewien Wojownik nie miał początkowo na sobie zbroi, następnie został otruty, a po piętnastu sekundach założył zbroję z bonusem +2000 PŻ, która spowodowała, że jego maksymalna wartość PŻ wzrosła o 2000. W pierwszej części działania efektu Wojownik otrzymywał mniej obrażeń od Otrucia niż w drugiej części.


Od Otrucia nie można zginąć. Otrutemu osobnikowi w przypadku, gdyby miał stracić więcej PŻ od otrucia niż posiada aktualnie, zawsze pozostaje 1 PŻ.


Efekt Otrucia można usunąć, używając Czarne Tło.png Pieczony Okoń.png Pieczonego Okonia.


Otrucie może zostać również usunięte w przypadku powodzenia Szansy na Usunięcie Negatywnych Efektów przy użyciu umiejętności Szamana Healera Leczenie.


Postacie mogą być otrute wielokrotnie, natomiast Potwory, podobnie jak w wyniku Krwawienia, mogą być otrute tylko raz, po czym uodparniają się.


Bonus Szansa na Otrucie może wystąpić w następujących częściach ekwipunku:


Jedyną Postacią, która może otruć innego Gracza lub Potwora za pomocą umiejętności jest Ninja. Pozwalają na to umiejętności Wirujący Sztylet, Trująca Chmura i Wolno Działająca Trucizna (u Daggera) oraz Trująca Strzała (u Archera).

Zobacz też