Krwawienie

Krwawienie.png

Krwawienie to Efekt Negatywny, który działa zarówno na Postacie, jak i Potwory. Efekt ten zatrzymuje Regenerację PŻ i zmniejsza 5% Punktów Życia co 3 sekundy przez 25 sekund (liczba odejmowanych PŻ jest zaokrąglana w dół w dokładności do liczby jedności). Wartość obrażeń może być zmniejszona dzięki bonusowi Odporność na Atak Krwawienia. Bonus ten nie zmniejsza Szansy na Krwawienie.

Animacja Krwawienia


Zmiana maksymalnej wartości PŻ podczas trwania efektu Krwawienia powoduje dostosowanie wartości obrażeń pochodzących z tego efektu. Przykładowo, pewien Wojownik nie miał początkowo na sobie zbroi, następnie został skrwawiony, a po piętnastu sekundach założył zbroję z bonusem +2000 PŻ, która spowodowała, że jego maksymalna wartość PŻ wzrosła o 2000. W pierwszej części działania efektu Wojownik otrzymywał mniej obrażeń od Krwawienia niż w drugiej części.


Efekt Krwawienia można usunąć, używając Czarne Tło.png Opatrunek.png Opatrunku lub Czarne Tło.png Pieczony Okoń.png Pieczonego Okonia.


Krwawienie może zostać również usunięte w przypadku powodzenia Szansy na Usunięcie Negatywnych Efektów przy użyciu umiejętności Szamana Healera Leczenie.


W Stefie Walki wartość obrażeń Krwawienia obliczana jest z wartości maksymalnej PŻ przed użyciem Mikstury Pojedynku. Przykładowo, jeżeli posiadasz 10.000 PŻ i użyjesz Mikstury Pojedynku, dzięki czemu osiągniesz 60.000 PŻ, to obrażenia zadawane tobie w wyniku Krwawienia wyniosą 5% z 10.000 PŻ, czyli 500.


Postacie mogą być skrwawione wielokrotnie, natomiast Potwory, podobnie jak w wyniku Otrucia, mogą być skrwawione tylko raz, po czym uodparniają się.


Bonus Atak krwawienia może wystąpić w następujących częściach ekwipunku:


Jedyną postacią, która może skrwawić innego osobnika używając umiejętności jest Likan. Tą umiejętnością jest Rozedrzeć.

Zobacz też