Szansa na odzyskanie PE

Szansa na odzyskanie PE to Bonus, który zapewnia stałą szansę (około 10% bez względu na procentową wartość bonusu) na natychmiastowe zregenerowanie części aktualnych Punktów Energii zależnych od wartości procentowej bonusu w stosunku do maksymalnego PE. Bonus ten może zostać aktywowany tylko w przypadku wykonania śmiertelnego ataku podstawowego.

Bonus Szansa na odzyskanie PE nie może zostać dodany za pomocą Wzmocnienia Przedmiotu czy jako 6. i 7. bonus. Istnieje on jedynie jako bonus wbudowany w niektórych przedmiotach ekwipunku.

Nie działa on na potwory wskrzeszone przez Magistrat Setaou i Mistyk Setaou.

Jeśli używasz przedmiotu z tym bonusem, możesz od czasu do czasu zauważyć efekt wizualny niebieskich prążków poruszających się od celu do twojej postaci, tak samo jak w przypadku bonusu % obrażeń będzie dodanych do PE.

Przykład działania bonusu

Załóżmy, że posiadasz 5% bonusu Szansy na odzyskanie PE, 5.000 maksymalnego PE. W tym przypadku będziesz miał/a 10% szansy przy zabiciu potwora (średnio wystąpi to przy zabiciu 1 na 10 potworów) na to, że natychmiastowo zregenerujesz 250 PE.

Ten bonus w ten sposób ma niewątpliwą użyteczność w walkach PvM, z Potworami, w przypadku gdy zabijamy ich dużą liczbę w krótkim czasie, a które one jednocześnie zabierają nam PE (np. podczas walki z potworami w Czerwonym Lesie). Jest natomiast najmniej użyteczny podczas walki z Bossami oraz w pojedynkach PvP (z innymi graczami).

Przedmioty wspierające Bonus

Bonus Szansa na odzyksanie PE występuje jako bonus wbudowany w Jadeitowej Bransolecie, Rubinowej Bransolecie, Opasce Kryształu Duszy.

Może wystąpić jako jeden z bonusów dodatkowych w Smoczym Granacie.

Zobacz też