FAQ: System Komunikacji

Informacje

 • System Komunikacji trafił na Nasze serwery podczas aktualizacji 18.1.
 • Za pomocą nowego Systemu Komunikacji możesz wysłać: wiadomości, przedmioty, yangi i wony. Aby korzystać z tego systemu, musisz udać się do NPC Skrzynki Pocztowej, która występuję w każdym m1, m2 oraz Przylądku Smoczego Ognia.
 • Możesz otrzymywać e-maile od poziomu 1.
 • Nie możesz wysyłać e-maili, dopóki nie osiągniesz poziomu 20.
 • Skrzynka pocztowa jest dezaktywowana każdego dnia w godzinach typowych dla przerwy technicznej.
Skrzynka Pocztowa

Skrzynka Pocztowa i przesyłanie


Skrzynka Odbiorcza.jpg

W zależności od przesyłanych zawartości, ukazać się mogą następujące ikony:

 • Przesylka wiadomosci.png - w przypadku zwykłej wiadomości tekstowej.
 • Przesylka przedmiotu.png - w przypadku wiadomości z załącznikiem: yangami, wonami, czy też przedmiotami
 • Przesylka wiadomosci - od GM.png - w przypadku wiadomości od GM


 • Klikając przycisk w prawym dolnym rogu okna skrzynki odbiorczej, możesz napisać i wysłać nową wiadomość. Możesz wysłać wiadomość tylko do postaci, które posiadają poziom 20+.
 • Aby wysłać wiadomość, należy wpisać dokładny nick odbiorcy i potwierdzić ją za pomocą przycisku weryfikacyjnego znajdującego się obok pola nazwy, a następnie wprowadzić tekst, przedmioty, yang i wony, aby wysłać.
 • Wysłanie wiadomości kosztuje 1000 Czarne Tło.png Yang.png Yang , w przypadku gdy nie masz potrzebnej kwoty, przy próbie wysłania wiadomości pojawi się komunikat o błędzie.
 • Tekst wiadomości jest ograniczony do 100 znaków, a tytuł jest ograniczony do 25. W obu polach do czatu stosowane są te same filtry, a znaki specjalne nie są dozwolone.
 • Aby wysłać przedmioty, po prostu przeciągnij je z ekwipunku do odpowiedniego okna. Nie możesz wysyłać różnych przedmiotów, ale możesz wysłać stos obiektów tego samego typu.
 • Aby wysłać Yang lub Won, musisz kliknąć odpowiednią ikonę i wprowadzić żądaną cyfrę. Możesz wysłać maksymalnie 99 won i 9 998 999 Yang.

Kasacja wiadomości ze Skrzynki Pocztowej

 • Skrzynka pocztowa każdej postaci może zawierać maksymalnie 20 wiadomości, na wypadek gdyby była pełna, nie można już odbierać wiadomości od innych graczy.
 • Wszystkie wiadomości w skrzynce pocztowej można usunąć za pomocą przycisku Usuń wszystkie , ale wiadomości zawierających załączniki (yangi, wony, przedmioty) nie mogą być usunięte w ten sposób.
 • Wszystkie wiadomości, przeczytane i nieprzeczytane, są usuwane ze skrzynki po 30 dniach. Wiadomości od GM są kasowane 30 dni po otrzymaniu - w tym przypadku również te zawierające załączniki, które nie będą już możliwe do odzyskania, zostaną usunięte. Odliczanie do usunięcia każdej wiadomości zaczyna się od momentu otwarcia skrzynki pocztowej.

FAQ

Czym jest system komunikacji?

System komunikacji pozwala nie tylko wymieniać wiadomości tekstowe z innymi graczami, ale także wysyłać i odbierać przedmioty, Yang oraz Won.

Jak mam wejść do swojej skrzynki pocztowej?

Dostęp do wiadomości uzyskasz za pośrednictwem NPC skrzynki pocztowej. Wygląda jak skrzynka na listy, znajdziesz go w wioskach i na obszarach gildii, a także na Przylądku Smoczego Ognia.
Jeśli chcesz mieć dostęp do wiadomości z dowolnego miejsca, możesz zakupić mobilną skrzynkę w Item-Shop i uniezależnić się od lokalizacji NPC.

Jak długo moje wiadomości zachowują ważność?

Wszystkie wiadomości, przeczytane i nieprzeczytane, są usuwane ze skrzynki po 30 dniach.
Wiadomości od GM są kasowane 30 dni po otrzymaniu.

Jak wysłać wiadomość?

Wejdź do swojej skrzynki odbiorczej przez NPC skrzynki pocztowej lub przez skrzynkę mobilną, jeśli taką posiadasz. Kliknij kopertę w prawym dolnym rogu. Otworzy się okno nowej wiadomości. Wprowadź odbiorcę w odpowiednie pole i potwierdź imię, klikając „haczyk". Podaj temat i napisz wiadomość, ewentualnie dołącz przedmiot, Yang lub Won, i kliknij „wyślij".

Jak dowiem się, że w mojej skrzynce jest nowa wiadomość?

Na skraju mini-mapy pojawi się mała koperta informująca o przychodzącej wiadomości.

Czy wysyłanie wiadomości coś kosztuje?

Za wysłanie wiadomości pobierana jest opłata w wysokości 1000 Czarne Tło.png Yang.png Yang.

Jak wysoka jest opłata za odbiór Yang?

Opłata wynosi 5% otrzymanej sumy. Za Won nie są naliczane żadne opłaty.

Czy mogę przez pomyłkę usunąć wiadomości z załącznikami, jeśli wybiorę „usuń wszystkie"?

Bez obaw, wiadomości z przedmiotami, Yang lub Won w załączniku nie można skasować omyłkowo.

Jak wysłać przedmiot?

Otwórz nową wiadomość i ekwipunek. Przeciągnij przedmiot do wysłania w pole wiadomości.

Jak wysłać Yang lub Won?

Otwórz nową wiadomość, kliknij ikonę Yang lub Won, wprowadź sumę, jaką chcesz wysłać i zatwierdź klawiszem OK.

Czy w jednej wiadomości mogę wysłać więcej niż jeden przedmiot?

Możesz wysłać pojedynczy przedmiot lub pakiet przedmiotów. Wysłanie kilku różnych przedmiotów w jednej wiadomości jest niemożliwe.

Co mam zrobić, jeśli nie chcę otrzymywać wiadomości od konkretnego gracza?

Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać wiadomości od konkretnego gracza, możesz zablokować go bezpośrednio w wiadomości poprzez funkcję blokowania.

Ile wiadomości zmieści moja skrzynka?

W skrzynce możesz zgromadzić maksymalnie 20 wiadomości od graczy. Aby otrzymywać kolejne wiadomości, musisz najpierw skasować stare. Limit ten nie dotyczy wiadomości od GM.

Co dzieje się z przedmiotami, Yang i Won, gdy moje wiadomości są automatycznie kasowane?

Przedmioty, Yang i Won są również kasowane i nie można ich odzyskać. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, aby przyjmować na czas załączniki z odebranych wiadomości.