Jerakeen

Wersja z dnia 00:29, 26 lis 2021 autorstwa Argor (dyskusja | edycje) (Bitwa Pięciu Relikwiarzy)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Jerakeen.jpg


Czasowy serwer eventowy dostępny od 26.11.2021 10:00 CET do 28.02.2022 10:00 CET.
Nikt nie będzie się nudził zimą w Metin2, o to już my się postaramy: nie przegapcie bezlitosnych starć PvP, ciekawych wyzwań, pełnych akcji eventów i cennych nagród! To wszystko czeka na Was na naszych tymczasowych serwerach! Na swoich postępach zyskacie podwójnie, ponieważ po zamknięciu serwerów będziecie mogli przenieść swoich najdzielniejszych bohaterów na inny serwer. Tymczasowe serwery są interesujące nie tylko dla weteranów Metin2 – zupełnie nowi gracze odnajdą się szybko: wbijajcie błyskawicznie poziomy, zgarniajcie cenne nagrody i wykorzystajcie swoje możliwości, by szybko zostać ekspertem od Metin2.

Przegląd

Czas trwania serwerów:

 • Otwarcie tymczasowych serwerów: 26.11.2021 o 10:00 (CET).
 • Zamknięcie tymczasowych serwerów: 28.02.2022 o 10:00 (CET).

Transfer postaci:

 • Rozpoczęcie rejestracji do transferu postaci: 1.03.2022 o 0:00 (CET).
 • Zakończenie rejestracji do transferu postaci: 14.03.2022 o 23:59 (CET).
 • Przeprowadzenie transferu postaci: 16.03.2022 podczas konserwacji.

Tymczasowe serwery

Nazwa serwera Region Kanały
Berilia Europa Zachodnia 2
Jerakeen Europa Wschodnia 2
Tubul Turcja 2

Wyzwania i przeniesienie postaci

Jeśli wystartujecie na jednym z tymczasowych serwerów, możecie podjąć dwa wielkie wyzwania:

 • Przyjmijcie 1. wyzwanie: ukończcie 60 misji, osiągnijcie poziom 90, a na końcu będziecie mogli przenieść na zwykły serwer swojego najodważniejszego bohatera, Gaya oraz założone wyposażenie.
 • Stawcie czoło 2. wyzwaniu: pokonajcie bossa instancji na Yohara, by na końcu przenieść na zwykły serwer swojego najodważniejszego bohatera, Gaya, założone wyposażenie, części kostiumu oraz wyposażoną alchemię, a także pierwszą stronę ekwipunku.

Aby zapewnić sobie transfer postaci, musicie jednak co najmniej ukończyć 60 misji oraz osiągnąć poziom 90. Podczas transferu postaci możecie wybrać tylko serwer należący do Waszego regionu – nie dotyczy to serwerów Amber, Lyncirium, Kehribar, Türkiye oraz Marmara.

Wyzwanie Misji:

Podczas 1. wyzwania musicie ukończyć 60 misji. Możecie wybrać z misji głównych, misji dodatkowych oraz zadań Biologa. Za wyjątkiem obszarów startowych Likanów oraz codziennych misji Yohara. Zaliczcie te wyzwania, by otrzymać darmowy pakiet nagród, który zawiera:

Ranking 1. wyzwania

Na tymczasowych serwerach stworzony zostanie ranking dla każdego królestwa. Każdy gracz otrzyma 1 punkt rankingowy za każdą ukończoną misję. Do tego rankingu zaliczają się tylko powyżej wymienione rodzaje misji. Wasze postępy możecie zobaczyć na naszym rankingu na stronie internetowej. Strona ta aktualizowana będzie raz dziennie o godz. 0:00 (CET). Po zamknięciu serwerów 10 najlepszych graczy z każdego królestwa otrzyma nagrody w sklepie.

1. miejsce:

2. miejsce:

3. miejsce:

4.-10. miejsca:

Wyzwanie Yohara:

Podczas drugiego wyzwania musicie pokonać dowolnego bossa instancji na Yohara: bossowie lochów grupowych liczą się dla całej grupy, wszyscy bossowie innych lochów liczą się tylko dla pojedynczych graczy, którzy własnoręcznie ich pokonali. Zaliczcie te wyzwania, by otrzymać darmowy pakiet nagród, który zawiera:

Ranking 2. wyzwania

Na tymczasowych serwerach stworzony zostanie ranking dla każdego królestwa. Otrzymujecie punkty rankingu według poniższej tabeli. Do tego rankingu zaliczają się tylko wymienieni tam bossowie. Wasze postępy możecie zobaczyć na naszym rankingu na stronie internetowej. Strona ta aktualizowana będzie raz dziennie o godz. 0:00 (CET). Po zamknięciu serwerów 10 najlepszych graczy z każdego królestwa otrzyma nagrody w sklepie.

1. miejsce:

2. miejsce:

3. miejsce:

4.-10. miejsca:

Podgląd Instancji:

Instancja Wrogi boss Punkty rangi liczy się za
Piekielna Wieża Sunga Mahi Wóżbit Piekielnej Wieży 1 Gracz solo
Jaskinie Gnolli 1 Mistrz Gnolli 5 Gracz solo
Jaskinie Gnolli 1 Gnoll Kapitan 5 Gracz solo
Jaskinie Gnolli 2 Ahtrin Kapitan 5 Gracz solo
Jaskinie Gnolli 3 Ahtrin Wielki Mistrz 5 Gracz solo
Schronienie Północnego Wiatru 1+2 Wódz Wojenny Schronienia 5 Gracz solo
Tajemnicza Instancja Tajemniczy Mnich 10 Gracz solo
Świątynia Węży Królowa Węży Nethis 15 Grupa
Głębie Północnego Wiatru Alastor (łatwa) 15 Grupa
Głębie Północnego Wiatru Alastor (trudna) 25 Grupa

Ranking PvP:

Na tymczasowych serwerach ponadto będzie ranking PvP dla każdego królestwa, który będzie trwał aż do zamknięcia serwerów. Tutaj gracze od poziomu 75 mogą zdobywać punkty PvP w wolnym świecie pokonując graczy z innych królestw. Przy tym różne akcje PvP będą różnie punktowane. Wasze postępy podczas tych aktywności możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej. Strona ta aktualizowana będzie raz dziennie o godz. 0:00 (CET). Gracze nadużywający systemu będą wykluczani z rankingu.

Akcje PvP Miejsce Poziom gracza Poziom przeciwnika Punkty
Pokonaj przeciwnika Wszędzie od 75 od 75 1
Pokonaj przeciwnika Battle Royale każdy każdy 1
Wygraj rundę Battle Royale - - 25
Wygraj pojedynek Turniej PvP każdy każdy 1
Wygraj turniej Turniej PvP każdy - 100

Po zamknięciu serwerów dla 10 najlepszych graczy z każdego królestwa dostarczone zostaną nagrody:

1. miejsce:

2. miejsce:

3. miejsce:

4.-10. miejsca:

Turniej PvP:

Jesteście gotowi, by zmierzyć się z najsilniejszymi? Tak? To dołączcie do naszego Wielkiego Turnieju PvP! Wejdźcie na mapę turnieju, by się zarejestrować. Na mapę turnieju możecie wejść również, jeżeli chcecie tylko pokibicować:

 • Na mapie znajdują się 4 obszary walki.
 • Pojedynki będą odbywać się w automatycznym systemie turnieju nokautu.
 • W każdej rundzie mogą odbyć się równocześnie 4 walki.
 • Każda walka to pojedynek 1v1 między graczami.

Tylko zwycięzca walki przechodzi do następnej rundy i w ten sposób na końcu zostaje jeden uczestnik: Niepokonany Zwycięzca!

Terminy turniejów: Każdy turniej zaczyna się między 18:00 a 20:00 (CET) w zależności kiedy maksymalna ilość uczestników zostane osiągnięta. Zarejestrować do turnieju można się zawsze o 18:00 (CET).

 • Niedziela, 23.01.2022.
 • Niedziela, 30.01.2022
 • Niedziela, 06.02.2022.
 • Niedziela, 13.02.2022.
 • Niedziela, 20.02.2022.
 • Niedziela, 27.02.2022.

Nagroda dla zwycięzców turniejów:

Zwycięzca z każdego turnieju otrzyma w nagrodę 1x Kupon SM (1000) oraz 100 punktów rangi PvP. Natomiast wszyscy inni zwycięzcy pojedynków otrzymają niewielką ilość punktów rangi PvP.

Uczestnictwo:

W turnieju może wziąć udział każdy gracz od poziomu 95. Każdy turniej jest ograniczony do maksymalnie 200 uczestników. Po rozpoczęciu rejestracji znajdziecie odpowiedni wpis w logu misji, który musicie zaakceptować.

Oferty w Sklepie:

Podczas aktywnych tymczasowych serwerów czekają na Was Tygrysie Monety oraz przedmioty do Battle Royale (w tym darmowe wejście, które możecie odbierać codziennie). Pamiętajcie, że przedmiot Olejek Wygnania nie będzie dostępny.

Eventy:

Na tymczasowych serwerach organizujemy mnóstwo eventów:

Dopalacze na stałe:

Wykorzystajcie ten czas i wbijcie się na najwyższe poziomy, na jakie tylko dacie rady. Podczas tego eventu pójdzie Wam to jak z płatka: spotkajcie się z NPC Urielem i zgarnijcie od niego spory dopalacz PD. Im wyższy Wasz poziom, tym większy będzie Wasz bonus PD!

Skrzynie Ucznia:

Na tymczasowych serwerach początkujący znajdą skrzynie ucznia. Pamiętajcie jednak, że misja "Bronie dla Młodych Bohaterów" nie jest aktywna.

Battle Royale

Pokonujcie swoich wrogów w trybie Battle Royale: na tymczasowych serwerach od soboty (16:00 CET) do wtorku (16:00 CET) – weźcie udział w walce i podbijcie listę rankingu Battle Royale i zapewnijcie sobie w ten sposób w nagrodę kolejne silne przedmioty!

W trybie Battle Royale wszyscy uczestnicy grają automatycznie tą samą klasą. Na początku musicie znaleźć wyposażenie na mapie. Z biegiem czasu obszar kurczy się i na koniec zostaje tylko jeden zwycięzca.

Bitwa Pięciu Relikwiarzy

Od wtorku (16:00 CET) do soboty (16:00 CET) możecie podbijać również relikwiarze i bronić je przed innymi królestwami. Ponadto możecie zgarniać tygodniowe buffy i otrzymywać mnóstwo punktów rangi.

Bilet dostępu "Wezwanie Relikwiarzy" można nabyć za 50 000 Yang u Handlarki Różności. Bilet ten teleportuje Was bezpośrednio na Wyspę Mgły.

W bitwie tej trzy królestwa walczą ze sobą o pięć relikwiarzy:

 • Aby przejąć relikwiarz, należy go najpierw zniszczyć.
 • Królestwo, które po 1 minucie posiada najwięcej graczy w pobliżu, podbija relikwiarz.
 • Po 3 minutach pojawia się relikwiarz w kolorze królestwa, które go podbiło.
 • Im dłużej relikwiarz jest pod kontrolą królestwa, tym trudniej go zniszczyć.
 • Jeśli relikwiarz pozostanie do końca gry w posiadaniu królestwa, to aktywuje się 5-dniowy buff. Buffy różnią się w zależności od relikwiarza.
 • Tylko ci, którzy wzięli udział w bitwie, otrzymają buff.

Dostępne są następujące relikwiarze i buffy:

 • Relikwiarz Energii (buff energii): zwiększa energię o 2.
 • Relikwiarz Szczęścia (buff przedmiotu): zwiększa częstotliwość dropu przedmiotów o 10%.
 • Relikwiarz Mocy (buff parametrów): zwiększa siłę, inteligencję, witalność i zręczność o 3.
 • Relikwiarz Skarbów (buff Yang): zwiększa częstotliwość dropu Yang o 10%.
 • Relikwiarz Olśnienia (buff bonusów): zwiększa bonusy kostiumów o 3%.

Tłusty łup

Wszyscy bossowie i wszystkie Metiny dropią bardzo wyjątkowy łup, tak że po ich pokonaniu przy odrobinie szczęścia możecie otrzymać cenne przedmioty:

Ponadto posypią się dodatkowe dropy superkamieni – nie przegapcie!

Siła Tygrysa

Przez cały czas aktywnych serwerów tymczasowych Metiny i bossowie dropią nowy przedmiot Siła Tygrysa dzięki któremu na zwykłych serwerach, jak i na serwerze eventowym możesz zadać 40% więcej obrażeń PvE. Buff ważny jest na całe konto Metin2 i jest aktywny przez 10 min.

Event Dusz

Dodatkowo na serwerze aktywowany zostanie Event Dusz. Potrwa on od 27 grudnia do końca trwania serwera.