Podróż w Zaświaty

Podróż w Zaświaty.jpg


Zalicz w Metin2 cztery diabelskie wyzwania: wejdź do piekielnej instancji eventowej "Zaświaty", którą mogą ukończyć tylko najodważniejsi bohaterowie z trzech królestw. Stań oko w oko z końcowym bossem Asmodeuszem, pokonaj go i zgarnij w nagrodę wyjątkowe przedmioty!

Czasem zacierają się granice między światem doczesnym, a zaświatami. I wtedy właśnie jest czas dla prawdziwych bohaterów takich jak Ty: zmierz się z czterema posłańcami Zaświatów, by wreszcie stanąć oko w oko z Asmodeuszem, Władcą Potępienia.

Na Ciebie czekają tak wspaniałe nagrody jak Feniks Zbawienia, który może zbierać Twój łup, lub nowiuteńka Tarcza Potępienia!

Jak grać

Event przebiega w 2 fazach: w pierwszej fazie eventu zdobywasz przedmioty, które będą Ci potrzebne do drugiej fazy eventu. Pod koniec tej fazy Portal Zaświatów będzie dostępny i możesz przenieść się w Zaświaty – przejście to jest początkiem drugiej fazy, w której musisz zmierzyć się z czterema posłańcami, by stanąć oko w oko z Asmodeuszem.


Podróż w Zaświaty Podgląd.png


Podróż w Zaświaty Opis.pngA tak to działa

Event "Podróż w Zaświaty" jest dostępny dla wszystkich graczy od poziomu 90. Odbywa się w dwóch fazach:

Faza 1:

W pierwszej fazie eventu, gdy powoli zacierają się i słabną granice do Zaświatów, możesz zdobywać przedmioty, które będą Ci potrzebne do drugiej fazy eventu. Aby otrzymać te przedmioty, musisz zabijać potwory i zbierać trupie płomienie, które z kolei możesz wymieniać na Klucze Asmodeusza, Czarne Listy, Życiodajną Wodę i Dusze Zmarłych. Pod koniec tej fazy Portal Zaświatów będzie dostępny i możesz przenieść się w Zaświaty.


Podróż w Zaświaty Trupie Płomienie.pngFaza 2:

W drugiej fazie walczysz już w Zaświatach. Tutaj będą przydatne dla Ciebie przedmioty, które udało Ci się zebrać w pierwszej fazie. Zmierz się z czterema posłańcami, by stanąć oko w oko z Asmodeuszem – podczas tych walk możesz już zdobywać cenne nagrody. Jeśli uda Ci się pokonać Asmodeusza, wejdziesz do niebiańskiej komnaty "Zbawienie", gdzie czekają na Ciebie dalsze wspaniałe skarby.

Wejdź do instancji

 • Zaświaty - to piekielne miejsce, przez które musisz przejść, by na końcu zmierzyć się z królem Zaświatów - Asmodeuszem. Do Zaświatów dotrzesz przez Portal Zaświatów przy Przylądku Smoczego Ognia. Aby tam wejść, potrzebujesz jednak 3 Czarne Listy.

Składają się z czterech komnat: Wyzwanie Ziemi, Wyzwanie Nocy, Wyzwanie Niebios i Wyzwanie Grzmotu. Porozmawiaj z Posłańcem Śmierci, by stawić czoło wyzwaniom. W każdej z komnat musisz zmierzyć się w walce z odpowiednim posłańcem Zaświatów. Od posłańców otrzymasz zestaw Potępienia oraz Czarne Tło.png Talizman Zaświatów.png Talizman Zaświatów, które znacznie ułatwią Ci walkę z Asmodeuszem. Gdy tylko pokonasz wszystkich posłańców, możesz wejść do lochu Potępienie.

 • Potępienie - to miejsce, gdzie spotkasz swojego końcowego przeciwnika, Asmodeusza.

Do tej części Zaświatów możesz wejść z pomocą Strażnika Hae-Tae. Dostęp jest tylko możliwy, jeśli posiadasz Klucz Asmodeusza lub udało Ci się pokonać wszystkich czterech posłańców. Użyj Dusz Zmarłych, by osłabić Asmodeusza. Sporą przewagę możesz uzyskać, zakładając zestaw Potępienia (hełm, zbroja i broń). Ponadto Talizman Zaświatów ochroni Cię przed mroczną mocą Asmodeusza.

Ponieważ Asmodeusz jest władcą Zaświatów, to śmierć się go nie ima i nie można go zgładzić na dobre – powraca po swojej śmierci i możesz ponownie się z nim zmierzyć. Im więcej razy uda Ci się go pokonać, tym większą nagrodę otrzymasz. Powodzenia! Ponieważ Asmodeusz jest władcą Zaświatów, to śmierć się go nie ima i nie można go zgładzić na dobre – powraca po swojej śmierci i możesz ponownie się z nim zmierzyć. Im więcej razy uda Ci się go pokonać, tym większą nagrodę otrzymasz. Powodzenia!

 • Zbawienie – tutaj dotrzesz po pokonaniu Asmodeusza, rozmawiając ze Strażnikiem Hae-Tae.

Na mapie Zbawienie znajdziesz kamień Metin – zniszcz go, by otrzymać swoją końcową nagrodę: popularne materiały do wykonania całkowicie nowej Czarne Tło.png Tarcza Potępienia.png Tarczy Potępienia lub Czarne Tło.png Feniks Zbawienia (pieczęć).png Feniksa Zbawienia, który włada umiejętnością "Łupu-Capu" i może dla Ciebie zbierać łup. Obydwie te rzeczy możesz wykonać przy statule w porcie.

Przedmioty eventowe

 • Czarny list - umożliwia Ci wejście do Zaświatów. Istnieje 80% szansy, że otrzymasz go za 1 trupi płomień.
 • Życiodajna Woda - można używać do wskrzeszania się w Zaświatach. Istnieje 80% szansy, że otrzymasz ją za 5 trupich płomieni.
 • Dusza zmarłych - można użyć do zmniejszenia maksymalnych PŻ Asmodeusza. Istnieje 80% szansy, że otrzymasz ją za 10 trupich płomieni.
 • Klucz Asmodeusza - pozwala Ci bezpośrednio wejść do lochu "Potępienie" i zmierzyć się z Asmodeuszem. I tym samym pominiesz cztery wyzwania, których celem jest pokonanie czterech posłańców. Istnieje 80% szansy, że Klucz otrzymasz za 99 trupich płomieni.

Zadania

 • Dnia 24.07.2023 wystartowała nowa edycja podróży w zaświaty w której zostały przygotowane dodatkowe zadania (podobnie jak w przepustce bojowej). Dla dodatkowych misji w grze znajduję się nowa strona internetowa w postaci wyskakującego okienka. Znajdziesz na niej wszystkie informacje o swoich misjach i nagrodach, otrzymując w ten sposób przegląd swoich postępów w Zaświatach.
 • Zaliczaj misje, by zdobywać nagrody! Twój postęp jest aktualizowany co kilka godzin, co może chwilkę potrwać. Pamiętaj, że w tych przedziałach czasowych misje mogą wyświetlać się jako trwające, nawet jeśli już zostały ukończone. Powtarzalne misje resetują się dopiero wtedy, gdy odbierzesz nagrodę, pamiętaj więc, by odebrać ją w odpowiednim czasie.

Zadania dzienne

 • Zadania dzienne można wykonać raz dziennie. Reset zadań dziennych odbywa się o godz. 23:59. Zadania dzienne przez cały czas trwania Podróży w Zaświaty są takie same.
Lp. Zadanie do wykonania Sposób wykonania Nagroda
1 Sprostanie wyzwaniom Pokonaj Posłańca Ziemi, aby zaliczyć wyzwanie Ziemi

Pokonaj Posłańca Nocy, aby zaliczyć wyzwanie Nocy
Pokonaj Posłańca Grzmotu, aby zaliczyć wyzwanie Grzmotu
Pokonaj Posłańca Niebios, aby zaliczyć wyzwanie Niebios

Czarne Tło.png Klucz Potępienia.png Klucz Potępienia (x2)

Czarne Tło.png Klucz Potępienia+.png Klucz Potępienia+
Czarne Tło.png Zaczarowanie Przedm.(n).png Zaczarowanie Przedmiotu(N)

2 Walka o Zaświaty Pokonaj 5x Asmodeusza Czarne Tło.png Klucz Potępienia+.png Klucz Potępienia+

Czarne Tło.png Zwój Metina Zbawienia.png Zwój Metina Zbawienia

3 Zbawienie Zniszcz 2x Metiny Zbawienia Czarne Tło.png Klucz Potępienia.png Klucz Potępienia (x2)

Czarne Tło.png Klucz Potępienia+.png Klucz Potępienia+
Czarne Tło.png Cor Draconis (surowe).png Cor Draconis (surowe)

Zadania unikatowe

 • Unikatowe misje można ukończyć tylko jeden raz.
Lp. Zadanie do wykonania Sposób wykonania Nagroda
1 Tarcza Potępienia Stwórz skutecznie 1 Tarczę Potępienia Czarne Tło.png Tarcza Potępienia.png Tarcza Potępienia+0

Czarne Tło.png Twarde Serce Asmodeusza.png Twarde Serce Asmodeusza (x5)
Czarne Tło.png Wzmocnienie Przedmiotu(n).png Wzmocnienie Przedmiotu(n) (x5)
Czarne Tło.png Zaczarowanie Przedm.(n).png Zaczarowanie Przedmiotu(N) (x5)

2 Moc Potępienia Skutecznie podrasuj Tarczę Potępienia x1 Czarne Tło.png Błogosławieństwo (przedmiot).png Błogosławieństwo (x5)

Czarne Tło.png Spirala Czasu (30%).png Spirala Czasu (30%) (x2)
Czarne Tło.png Wzmocnienie Przedmiotu(n).png Wzmocnienie Przedmiotu(n) (x3)
Czarne Tło.png Zaczarowanie Przedm.(n).png Zaczarowanie Przedmiotu(N) (x5)
Czarne Tło.png Cor Draconis (antyczne).png Cor Draconis (antyczne)

3 Zbawienie dla Zaświatów Pokonaj Asmodeusza x30

Zniszcz x10 Metina Zbawienia

Czarne Tło.png Klucz Potępienia.png Klucz Potępienia (x50)

Czarne Tło.png Klucz Potępienia+.png Klucz Potępienia+ (x20)
Czarne Tło.png Szkatuła na Biżuterię.png Szkatuła na Biżuterię
Czarne Tło.png Cor Draconis (rzadkie).png Cor Draconis (rzadkie)