FAQ: Steam - wszystkie niezbędne informacje

Metin2 Steam.png


Spis treści

FAQ: Metin2 opuszcza Steam

FAQ: Metin2 opuszcza Steam

Podstawowe informacje

Czy mogę połączyć ze Steamem swoje obecne konto Metin2?

Na początku połączenie istniejących już kont Metin2 ze Steamem NIE będzie niestety możliwe. Opcję tę udostępnimy jednak już wkrótce, a wtedy będziesz mógł/mogła grać swoimi starymi postaciami także przez Steam. Uwaga: pierwszorazowe uruchomienie Metin2 przez Steam utworzy automatycznie nowe konto. W tym wypadku przepadnie możliwość integracji Twojego istniejącego już konta z platformą Steam! Jeśli zatem chcesz logować się w przyszłości przez Steam, to poczekaj, aż uaktywnimy opcję połączenia obu kont.

Jakie korzyści ma granie w Metin2 na Steamie?

Metin2 na Steamie oferuje bardzo prost i nieskomplikowany dostęp do gry. Wystarczy uruchomić Metin2 z poziomu platformy Steam i już można grać – bez konieczności dodatkowego logowania się.

Czy mogę teraz grać w Metin2 wyłącznie na Steamie?

Nie, decyzja należy do Ciebie. Możesz grać w Metin2 przez Steam albo tak jak do tej pory – za pomocą naszego klienta, który można pobrać na stronie Metin2.

Załóżmy, że chcę grać na Steamie, a Metin2 jest już zainstalowany na moim komputerze. Muszę w tym wypadku pobrać grę ponownie?

Tak, w tym wypadku konieczne jest ponownie pobranie klienta na Steamie.

Czy Steam wymaga zainstalowania pełnego klienta?

Tak, Steam pobiera pełną wersję klient Metin2, z tym że aktualizacje gry nie będą już pobierane przez aplikację launcher, lecz bezpośrednio przez Steam.

Co się stanie, gdy po raz pierwszy uruchomię Metin2 na Steamie?

Gdy po raz pierwszy uruchomisz Metin2 na Steamie, trafisz bezpośrednio do gry. Steam stworzy dla Ciebie automatycznie nowe konto Metin2 (Uwaga: w tym wypadku przepadnie możliwość integracji Twojego istniejącego już konta z platformą Steam! Jeśli zatem w przyszłości chcesz logować się do Twojego aktualnego konta przez Steam, to poczekaj, aż uaktywnimy opcję połączenia obu kont.) i zaloguje Cię do niego. Odpada zatem konieczność wybierania i wprowadzania dodatkowych danych, jak np. nazwa użytkownika lub hasło.

Czy istnieje możliwość korzystania z więcej niż jednego konta Metin2 na jednym koncie Steam?

Nie, granie na kilku kontach nie jest możliwe za pomocą usługi Steam.

Czy moje konto zostanie przeniesione na Steam?

Nie, Steam stanowi po prostu alternatywną platformę, z której można uruchomić grę. W przyszłości udostępnimy możliwość połączenia istniejących już kont Metin2 ze Steamem, tak że będziesz mógł/mogła zadecydować sam(a), czy chcesz grać za pomocą Steam czy klienta z naszej strony internetowej.

Czy powstanie osobny Steamowy serwer?

Nie, Steamowi gracze będą korzystać z regularnych serwerów Metin2.

Czy można doładować Smocze Monety bezpośrednio przez Steam?

Tak, możesz doładować na swoje konto Metin2 Smocze Monety bezpośrednio przez Steam – oczywiście po tej samej cenie, co w opcji na naszej stronie internetowej. W tym celu musisz posiadać jednak odpowiednie fundusze w swoim Portfelu Steam. Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w przewodniku pt. "Steam: doładowanie Smoczych Monet na konto Metin2".

Posiadam konto Metin2 na Steamie. Czy mogę zalogować się do niego na stronie internetowej Metin2?

Jeśli utworzyłeś/aś swoje konto Metin2 na Steamie, sprawa wygląda następująco:

 • Aktualnie nie możesz zalogować się na stronie Metin2 za pomocą stworzonego na Steamie konta. Wkrótce jednak udostępnimy taką funkcję.
 • Support nie może przenieść przedmiotów, które kupiłeś/aś w ItemShopie za pośrednictwem Twojego istniejącego już konta, na Twoje Steamowe konto.
 • Bilet Podróżnika do transferu serwerów aktualnie nie jest dostępny w ItemShopie Steamowej wersji.

W Steamowym ItemShopie nie można zrealizować kuponów Gameforge.

Czy Metin2 pozostanie grą free-to-play?

Oczywiście. Nadal możesz grać w Metin2 bez wydawania ani grosza. Jeśli zdecydujesz się na zakupy w ItemShopie, to Twoje Smocze Monety doładowane na Steamie będą posiadały tę samą wartość, co waluta doładowana na naszej stronie internetowej.

Aktualizacje, akcje, eventy i promocje

W naszym ItemShopie pojawiają się niemal codziennie nowe rabaty i promocje przedmiotów, dlatego warto tam regularnie zaglądać. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych rzeczy: akcesoria, zwierzaki lub przedmiot udostępniające fantastyczne bonusy.

Gdzie mogę dostosować takie parametry jak np. rozdzielczość ekranu?

Gdy uruchomisz Metin2 na Steamie, optymalna rozdzielczość dla Twojego monitora nie zostanie wykryta automatycznie. Oto, jak możesz ją ustawić manualnie: przejdź do swojej biblioteki gier na Steamie i otwórz menu kontekstowe, klikając prawym przyciskiem myszki na Metin2. W zależności od ustawień widoku Twojego klienta będzie to albo ikonka gry albo po prostu jej nazwa. W menu wybierz opcję "Uruchom narzędzie konfiguracyjne" i dokonaj ustawień wedle swoich upodobań. Aby być zawsze na bieżąco w kwestii różnych ofert i promocji, odwiedzaj regularnie rubrykę "Najnowsze wiadomości" w Centrum społeczności na Steamie lub nasze forum pod adresem board.pl.metin2.gameforge.com/.


Jak mogę zmienić język gry / serwer?

Aby zmienić język klienta, kliknij na "Metin2" w swojej Bibliotece Steam i wybierz "Właściwości", potem przejdź do zakładki "Język" i wybierz pasującą dla Ciebie wersję. Wybór języka definiuje serwer, na którym będziesz grać.

Łączenie konta z platformą Steam

Kiedy mogę połączyć konto?

W zależności od Waszej sytuacji wyjściowej, połączenie działa na jeden z trzech sposobów:


 • Macie już konto strony internetowej Metin2 i zaczęliście już grać w Metin2 na Steamie. Gdy połączycie swoje konta, będziecie mogli grać na obu platformach z tym samym kontem. Pamiętajcie jednak, że stan gry Waszego konta Steam zostanie nadpisany danymi Metin2 z konta strony internetowej. Abyście niczego nie stracili, przeniesiemy Wasz postęp gry ze Steama na nowo założone konto strony internetowej. Dane logowania wyślemy Wam e-mailem.


 • Macie już konto strony internetowej Metin2 i nie zaczęliście jeszcze grać w Metin2 na Steamie. Po uruchomieniu Metin2 po raz pierwszy przez Steam macie możliwość bezpośredniego połączenia swojego konta strony internetowej. W ten sposób możecie w przyszłości korzystać również z tej popularnej platformy gamingowej przy zachowaniu swojego postępu z wersji strony internetowej.


 • Gracie w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie macie założonego konta strony internetowej. Na Metin2.pl kliknijcie przycisk "Sign in through STEAM", a następnie utwórzcie nowe konto strony internetowej Metin2. Zostanie ono wtedy automatycznie połączone z kontem Steam. Postęp gry z Waszego konta Steam zostanie w ten sposób przeniesiony na to nowo utworzone konto strony internetowej. W przyszłości będziecie mogli dowolnie wybierać, na której platformie chcecie grać w Metin2.

Objaśnienie pojęć

 • Konto strony internetowej – Konto Metin2 utworzone przez stronę Metin2
 • Konto Steam – Konto Metin2, które jest tworzone na Steamie, gdy zaczynasz tam grę
 • Klient dla strony internetowej – Klient, którego możesz pobrać przez Metin2.pl

W jaki sposób mogę grać również na Steamie, zachowując postęp gry z mojego konta Metin2 strony internetowej?

 • Sytuacja wyjściowa nr 1: Uruchomiłem już Metin2 przez Steam i chcę teraz korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.
 • Sytuacja wyjściowa nr 2: Nie uruchomiłem jeszcze Metin2 przez Steam i chcę korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.

W obu tych sytuacja wyjściowych możesz połączyć swoje konto na trzy sposoby:


Tak to działa przez Steam
 • Otwórz Metin2 na Steamie.
 • Kliknij zielony przycisk "Połącz teraz swoje konto Metin2 z usługą Steam".
 • Następnie wprowadź dane logowania swojego konta strony internetowej i kliknij "Połącz".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo \

skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.

 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Dane gry Metin2 Twojego konta Steam zostaną teraz nadpisane danymi Twojego konta strony internetowej. Możesz od teraz używać swojego konta strony internetowej na obu platformach.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.


Tak to działa przez stronę internetową Metin2
 • Otwórz Metin2.pl.
 • Zaloguj się na swoje konto Metin2 strony internetowej.
 • Przejdź na "Moje konto".
 • Pod "Połącz swoje konto Metin2 ze swoim Steamowym kontem!" kliknij przycisk "Połącz".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.


Tak to działa przez login Steam na stronie internetowej Metin2
 • Otwórz Metin2.pl
 • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Pod "Połącz konto Metin2 ze Steamem!" kliknij przycisk "Połącz".
 • Wprowadź dane logowania swojego konta Metin2 strony internetowej i kliknij "Połącz".
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.

Gram w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie mam założonego konta strony internetowej. Co muszę zrobić, aby móc korzystać ze swojego postępu gry na Steamie również w kliencie dla strony internetowej?

 • Otwórz Metin2.pl
 • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Pod "Nie posiadasz jeszcze konta Metin2?" kliknij przycisk "Zarejestruj i połącz".
 • Wprowadź nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło i potwierdź, klikając "Zarejestruj i połącz".
 • Po wysłaniu danych otrzymasz e-maila ze swoimi danymi. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa swojego konta zweryfikuj w tym kroku swój adres e-mail, klikając odpowiedni przycisk.
 • Twoje konto Metin2 na Steamie i Twoje nowo utworzone konto strony internetowej są ze sobą teraz połączone.