Boss Świata

Polyphemos.jpg


Boss Świata to Event, który dla klastra wschodniego po pierwszy raz wystąpił na serwerze eventowym Polyphemos jako stałe i przewodnie wydarzenie (dla klastra zachodniego - Azrael i Tigerghost, dla klastra tureckiego - Bagjanamu). Obecnie ten event może występować również na innych serwerach zwykłych i eventowych jako czasowe czasowe lub stałe urozmaicenie rozgrywki.

Pokonujcie bossów świata w neutralnej strefie i zgarniajcie nagrody! Azrael (BŚ), Bagjanamu (BŚ), Ogr Maximus (BŚ), Polifem (BŚ), Smoczy Strażnik Idall (BŚ) oraz Zjawa Żółtego Tygrysa (BŚ) - to właśnie te giganty rzucają wyzwanie wszystkim śmiałkom.

Oto, co dla Was przygotowaliśmy: Boss świata pojawia się w dowolnym czasie podczas trwania eventu. Gdy tak się stanie, otrzymacie komunikat serwerowy z informacją o terroryzowanym przez bossa obszarze. Aby otrzymać nagrodę, musicie go jeszcze tylko pokonać. Wszystkie zadane przez Was obrażenia są sumowane.

Jeśli Wasza postać zada bossowi pewną min. liczbę obrażeń, a boss ten w końcu padnie, to otrzymacie nagrodę w zależności od miejsca, które zajmiecie w rankingu zadanych obrażeń. Uwaga: aby otrzymać nagrodę, musicie znajdować się nadal na tej samej mapie, gdy boss padnie.

Jeśli boss świata Wam ucieknie, to licznik obrażeń zostanie zresetowany i nikt na serwerze nie otrzyma nagrody - ogarnijcie się zatem i ukatrupcie niemilca, zanim powróci znudzony do swojego leża!

Boss Świata może pojawić się na następujących mapach: Dolina Seungryong, Pustynia Yongbi, Doyyumhwan oraz Góra Sohan.

Nagrody za zabicie Bossa Świata

Im więcej obrażeń zadacie bossowi świata, tym wyżej znajdziecie się w rankingu tego bossa. Wyższe miejsce w rankingu oznacza oczywiście lepszą nagrodę oraz lepszy ranking dla Was i Waszych gildii na stronie Metin2!

  • Miejsce 1-10: poziom łupu I
Czarne Tło.png Kamyki.png Kamyki (x100), Czarne Tło.png Skrzynka Tajemnic.png Skrzynka Tajemnic, Czarne Tło.png Zagadkowa Szkatułka.png Zagadkowa Szkatułka, Czarne Tło.png Kupon TM.png Kupon TM (50), Boss Świata Ikona.png buff +100% szans na wydropienie przedmiotów na 2 godziny
  • Miejsce 11-25: poziom łupu II
Czarne Tło.png Kamyki.png Kamyki (x50), Czarne Tło.png Zagadkowa Szkatułka.png Zagadkowa Szkatułka, Czarne Tło.png Kupon TM.png Kupon TM (20), Boss Świata Ikona.png buff +50% szans na wydropienie przedmiotów na 2 godziny
  • Miejsce 26-100: poziom łupu III
Czarne Tło.png Kamyki.png Kamyki (x50), Czarne Tło.png Zagadkowa Szkatułka.png Zagadkowa Szkatułka, Czarne Tło.png Kupon TM.png Kupon TM (10), Boss Świata Ikona.png buff +25% szans na wydropienie przedmiotów na 2 godziny
  • Miejsce 100+, ale udało Wam się zadać minimalne obrażenia: poziom łupu IV
Czarne Tło.png Kamyki.png Kamyki (x25)

WAŻNE: musicie odebrać swoją nagrodę przed pojawieniem się kolejnego bossa świata w bannerze eventu. W przeciwnym razie nagroda przepadnie.

W misjach eventowych po pokonaniu bossa można odkliknąć misję Pergamin Misji (niebieski).png Pokonaj Bossa Świata. Wykonamy tę misję, gdy przyczynimy się do zadania przynajmniej 100.000/250.000 obrażeń w pokonanego bossa.

W nagrodę uzyskuje się nastepujący bonus:

Boss Świata Ikona.png Wartość Ataku +20% na 3 godziny.

Bonus można odebrać do czasu kolejnego wystąpienia bossa lub zakończenia eventu.

Rankingi na stronie internetowej

Za Wasze miejsca w rankingu bossa świata otrzymacie punkty rangi. Punkty rangi wszystkich graczy są publikowane na stronie Metin2 i aktualizowane codziennie o północy – w ten sposób możecie każdego dnia sprawdzać, które miejsce zajmujecie aktualnie w rankingu. Każde królestwo posiada dwa własne rankingi: jeden dla postaci i jeden dla gildii.

Wskazówka: zacznijcie polować na bossa świata możliwie szybko, ponieważ przez pewien czas po odpaleniu nowych serwerów bossowie ci będą jeszcze w miarę słabi i będzie można ich łatwiej pokonać. Pozwoli Wam to na szybkie zgarnięcie kilku punktów.

Liczba uzyskanych punktów zależy od poziomu łupu uzyskanego po pokonaniu Bossa Świata:

  • Poziom łupu I: 10 pkt
  • Poziom łupu II: 5 pkt
  • Poziom łupu III: 2 pkt
  • Poziom łupu IV: 1 pkt

Ponadto Wasza gildia otrzyma tyle samo punktów w rankingu na stronie internetowej. Jeśli któryś z graczy opuści gildię, to uzyskane przez niego punkty dla rankingu gildii pozostaną przy opuszczonej gildii. Jeśli będzie chciał uszczęśliwić swoją nową gildię, musi zatem od nowa udać się na łowy, ponieważ samo przystąpienie do nowej gildii nie wzbogaci jej licznika punktów. Nagrody z rankingu gildii otrzymacie tylko wtedy, jeśli podczas rozdawania tych nagród będziecie przynależeć do danej gildii i ugraliście dla niej co najmniej jeden punkt.

Nagrody rankingowe

Nagrody rankingowe rozdawane są pod koniec każdego sezonu - jeden sezon trwa 8 tygodni. Nagrody otrzyma 25 najlepszych graczy każdego królestwa oraz 3 najlepsze gildie każdego królestwa.

Ranking postaci

Miejsce postaci w rankingu Nagroda
1
Czarne Tło.png Amulet Nazara.png Amulet Nazara (60d)

Czarne Tło.png Manu (pieczęć).png Manu (60d)
Czarne Tło.png Bonsai+ (pieczęć).png Bonsai+ (60d)
Czarne Tło.png Bon na wizerunek broni+.png Bon na wizerunek broni+ x2
Czarne Tło.png Bon na nakrycie głowy+.png Bon na nakrycie głowy+ x2
Czarne Tło.png Kamień Rytualny.png Kamień Rytualny
Czarne Tło.png Magiczny Kamień.png Magiczny Kamień x3

2 - 5
Czarne Tło.png Biały Sfinks (pieczęć).png Biały Sfinks (60d)

Czarne Tło.png Bonsai+ (pieczęć).png Bonsai+ (60d)
Czarne Tło.png Bon na wizerunek broni+.png Bon na wizerunek broni+ x2
Czarne Tło.png Bon na nakrycie głowy+.png Bon na nakrycie głowy+ x2
Czarne Tło.png Magiczny Kamień.png Magiczny Kamień

6 - 10
Czarne Tło.png Czar.Tulu Boj. (pieczęć).png Czarny Tulu Bojowy (60d)

Czarne Tło.png +Bonsai+ (pieczęć).png +Bonsai+ (60d)
Czarne Tło.png Bon na wizerunek broni+.png Bon na wizerunek broni+ x2
Czarne Tło.png Bon na nakrycie głowy+.png Bon na nakrycie głowy+ x2

11 - 25
Czarne Tło.png Mara Senna (pieczęć).png Mara Senna (60d)

Czarne Tło.png +Bonsai+ (pieczęć).png +Bonsai+ (60d)

Ranking gildii

Miejsce gildii w rankingu Nagroda
1
Czarne Tło.png Rękawice Złodzieja.png Rękawice Złodzieja (60d)

Czarne Tło.png Wysoki Kupon Wpłaty.png Wysoki Kupon Wpłaty x3

2
Czarne Tło.png Rękawice Złodzieja.png Rękawice Złodzieja (30d)

Czarne Tło.png Średni Kupon Wpłaty.png Średni Kupon Wpłaty x3

3
Czarne Tło.png Rękawice Złodzieja.png Rękawice Złodzieja (15d)

Czarne Tło.png Średni Kupon Wpłaty.png Średni Kupon Wpłaty

Galeria

Boss Świata info1.png Boss Świata info2.png Boss Świata info3.png Boss Świata ranking.png

Zobacz też