Szansa na odzyskanie PŻ

Czerwone prążki, które wychodzą z potworów wskazują odzyskane PŻ dzięki bonusowi

Szansa na odzyskanie PŻ to Bonus, który zapewnia stałą szansę (około 10% bez względu na procentową wartość bonusu) na natychmiastowe zregenerowanie części aktualnych Punktów Życia zależnych od wartości procentowej bonusu w stosunku do maksymalnego PŻ. Bonus ten może zostać aktywowany tylko w przypadku wykonania śmiertelnego ataku podstawowego.

Punkty Życia regenerowane są natychmiastowo, nawet jeśli zaaplikowana jest na naszej postaci Trucizna.

Bonus Szansa na odzyskanie PŻ nie może zostać dodany za pomocą Wzmocnienia Przedmiotu czy jako 6. i 7. bonus. Istnieje on jedynie jako bonus wbudowany w niektórych przedmiotach ekwipunku.

Nie działa on na potwory wskrzeszone przez Magistrat Setaou i Mistyk Setaou.

Jeśli używasz przedmiotu z tym bonusem, możesz od czasu do czasu zauważyć efekt wizualny czerwonych prążków poruszających się od celu do twojej postaci, tak samo jak w przypadku bonusu % obrażeń będzie dodanych do PŻ oraz umiejętności Czarowanego Ostrza.

Przykład działania bonusu

Załóżmy, że posiadasz 5% bonusu Szansy na odzyskanie PŻ, 20.000 maksymalnego PŻ. W tym przypadku będziesz miał/a 10% szansy przy zabiciu potwora (średnio wystąpi to przy zabiciu 1 na 10 potworów) na to, że natychmiastowo zregenerujesz 1.000 PŻ.

Ten bonus w ten sposób ma niewątpliwą użyteczność w walkach PvM (z Potworami), w przypadku gdy zabijamy ich dużą liczbę w krótkim czasie (np. podczas efektywnego ekspienia w drugim Lochu Pająków). Jest natomiast najmniej użyteczny podczas walki z Bossami oraz w pojedynkach PvP (z innymi graczami).

Przedmioty wspierające Bonus

Bonus Szansa na odzyksanie PŻ występuje jako bonus wbudowany w Ebonitowej Bransolecie, Granatowej Bransolecie, Naszyjniku Kryształu Duszy, dwóch typach Zbroi na poziom 105-115, oraz w Cyjanitowych Zbrojach.

Może wystąpić jako jeden z bonusów dodatkowych w Smoczym Jadeicie.

Zobacz też