Kultura w Metin2: Korzeń Gango: Różnice pomiędzy wersjami

[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
 
Linia 1: Linia 1:
 
{{Subpage|[[Strona główna]]|[[Kultura w Metin2: Botanika]]}}
 
{{Subpage|[[Strona główna]]|[[Kultura w Metin2: Botanika]]}}
 
+
{{DM}}
 
{{Botanika Kultura/Layout
 
{{Botanika Kultura/Layout
 
|Nazwa = Korzeń Gango
 
|Nazwa = Korzeń Gango

Aktualna wersja na dzień 22:44, 3 lip 2024

Uwaga.png

Praktyki tutaj opisane nie są koniecznie akceptowane przez naukę medyczną i mogą być zatem nieskuteczne lub szkodliwe dla zdrowia. Informacje tutaj przedstawione mają jedynie charakter poglądowy. Ta wiki nie udziela porad medycznych.

Korzeń Gango.png
Korzeń Gango
Nazwa Naukowa:
Conodopsis lanceolata
Koreański:
Todok

W Metin2 ten korzeń nazywany jest "Korzeniem Gango", prawdopodobnie z powodu faktu, że jest to roślina, której najcenniejsza odmiana pochodzi z lasów u podnóża góry Yongmunsan, gdzie spotykają się dwie rzeki Namhan-gang i Pukhan-gang, od których prawdopodobnie pochodzi nazwa "Korzeń Gang". Należy do wielkiej rodziny Campanulaceae i jest znana od starożytności w Korei, Chinach i Japonii ze względu na lecznicze właściwości swojego korzenia, ale ostatnio ceniona również jako roślina ozdobna.

Zastosowania

Podstawa koreańskiej medycyny tradycyjnej, korzeń tej rośliny jest dobrym środkiem wzmacniającym i detoksykującym oraz skutecznym w leczeniu zaburzeń gastro-jelitowych, sercowo-naczyniowych, oddechowych i gorączki. Niektóre z tych obserwacji zostały potwierdzone przez badania, które zidentyfikowały korzeń C. lanceolata jako źródło inuliny (probiotyku) i saponiny (lekko przeciwzapalnego). Ostatnie bardziej szczegółowe badania wykazały również, że ekstrakt z tej rośliny ma istotny efekt regulujący w procesach zapalnych układu oddechowego, hamując odpowiedź immunologiczną poprzez tymczasowe zablokowanie uwalniania niektórych czynników chemotaktycznych, takich jak interleukina 3 i 6. Na koniec zbadano również jego efekty w zapobieganiu powstawania stłuszczenia wątroby (prekursora marskości wątroby) u osób nadużywających alkohol.


Kwiat C. lanceolata
Korzeń C. lanceolata - Korzeń Gango