Kultura w Metin2: Grzyb Tue

Wersja z dnia 22:21, 11 lip 2024 autorstwa Tiernan (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Subpage|Strona główna|Kultura w Metin2: Botanika}} {{DM}} {{Botanika Kultura/Layout |Nazwa = Grzyb Tue |NazwaNaukowa = ''Ganoderma lucidum'' |NazwaZwyczajowa...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Uwaga.png

Praktyki tutaj opisane nie są koniecznie akceptowane przez naukę medyczną i mogą być zatem nieskuteczne lub szkodliwe dla zdrowia. Informacje tutaj przedstawione mają jedynie charakter poglądowy. Ta wiki nie udziela porad medycznych.

Grzyb Tue.png
Grzyb Tue
Nazwa Naukowa:
Ganoderma lucidum
Nazwa Zwyczajowa:
Lakownica żółtawa
Japoński:
Reishi
Chiński:
Ling zhi

Chociaż nie jest to roślina, ale grzyb, „Ganoderma lucidum” zajmuje ważne miejsce w tradycji ziołolecznictwa chińskiego i japońskiego. Przypisuje mu się niezliczone właściwości, z których niektóre zostały potwierdzone naukowo, i właśnie dlatego jest on do dziś bardzo znanym produktem konsumpcyjnym w dziedzinie „medycyny alternatywnej”.

W języku chińskim nazwa „Ling Zhi” reprezentuje połączenie mocy i duchowej nieśmiertelności, faktycznie Ganoderma jest uważana za „Zioło duchowej mocy”, które symbolizuje sukces, dobrobyt, boską siłę i długowieczność.

W Chinach i Japonii jest uprawiany od najdawniejszych czasów, suszony, a następnie sproszkowany; jest używany do produkcji wywarów, maści, likierów lub po prostu przekształcany w tabletki. Może być więc przyjmowany w różnych formach, takich jak proszki czy herbaty, otrzymywane z różnych części grzyba (na przykład z grzybni, zarodników czy całego owocnika). Wśród tradycyjnie przypisywanych właściwości Ganodermy znajduje się kontrola glikemii, modulacja układu odpornościowego, zapobieganie uszkodzeniom wątroby, a także właściwości bakteriostatyczne i inne.

W niektórych badaniach in vitro wykazano, że niektóre związki triterpenowe wyizolowane z ekstraktu grzyba mają właściwości cytotoksyczne wobec komórek nowotworowych i działanie przeciwzapalne.


Ganoderma lucidum rosnąca na pniu drzew
Ganoderma lucidum


Źródła

Obrazy