Wersja 17.3

Aktualizacja 17.3

Drodzy gracze!

Na dobre rozpoczęcie lata wprowadzamy gorącą aktualizację 17.3 z mnóstwem fantastycznych nowości! Od 29 czerwca - nie przegapcie!

Czekają na Was między innymi: wersja grupowa lochu Schronienia Meley, zabawne wędkarskie puzzle z fantastycznymi nagrodami oraz nowa waluta w grze.

Oto, co dla Was przygotowaliśmy:

Nowa waluta: system Gaya

Metin2 otrzymuje nową walutę w grze – Gaya! Zbierajcie Kamyki, poddajcie je obróbce, a otrzymacie w ten sposób drogocenne Gaya, które możecie wymieniać w Sklepie Gaya na różne przedmioty.

Lochy grupowe i wyszukiwanie grupy

Macie ochotę porozpruwać flaki smokowi, ale nie należycie do żadnej gildii i w dodatku wszyscy Wasi przyjaciele są właśnie offline. Co robić? To proste, możecie teraz szturmować Schronienie Meley również w grupie liczącej min. 4 graczy od poziomu 75 i zdobywać wspólnie sławę, honor i oczywiście bogactwo! Gdy potrzebujecie grupy skorzystajcie z funkcji "Wyszukiwanie grupy", aby dołączyć do graczy o podobnych parametrach.

Niebieski Smok

Zmieniliśmy strategię wymaganą do przejścia Komnaty Smoka Beran-Setaou, aby uczynić ją trudniejszą.

Żegnajcie niesympatyczni gracze

To Wy decydujecie, z kim chcecie rozmawiać, a z kim nie! Wyciszcie niesympatycznych graczy za pomocą nowej funkcji blokady.

Wędkarskie puzzle

Zagrajcie podczas eventu w wędkarskie puzzle i zgarnijcie cenne nagrody.

Nowe wyposażenie: hełmy dragona

Określone hełmy pz. 80 możecie teraz uszlachetnić na nakrycia głowy dragona. Potrzebny do tego materiał możecie znaleźć w Sklepie Gaya. W przypadku nieudanej próby użyte do tego hełmy nie zostaną zniszczone.

Lista zmian

Nowość

Funkcja blokady

Żegnajcie niesympatyczni gracze: to Wy decydujecie, z kim chcecie rozmawiać, a z kim nie! Wyciszcie niesympatycznych graczy za pomocą nowej funkcji blokady.

System Gaya

Metin2 otrzymuje nową walutę w grze – Gaya! Zbierajcie Kamyki, poddajcie je obróbce, a otrzymacie w ten sposób drogocenne Gaya, które możecie wymieniać w Sklepie Gaya na różne przedmioty.

Lochy grupowe

Macie ochotę porozpruwać flaki smokowi, ale nie należycie do żadnej gildii i w dodatku wszyscy Wasi przyjaciele są właśnie offline. Co robić? To proste, możecie teraz szturmować Schronienie Meley również w grupie liczącej min. 4 graczy od poziomu 75 i zdobywać wspólnie sławę, honor i oczywiście bogactwo!

Nowe hełmy

Nakrycia głowy pz. 80 Hełm Mistrza Wojny, Pajęczy Kaptur, Magiczny Hełm, Kapelusz Duszy, Hełm Zielonego Lasu+5-9 możecie teraz uszlachetnić na nakrycia głowy dragona u strażnika smoków Jaharra. Potrzebny do tego materiał znajdziecie w nowym Sklepie Gaya. W przypadku nieudanej próby uszlachetnienia, użyty do tego materiał zostanie zniszczony, hełm natomiast nie.

Wyszukiwanie grupy

Dobieranie grupy dla wygodnych – dzięki naszemu nowemu wyszukiwaniu grupy! Zgłoście się do lochów grupowych w odpowiednim interfejsie, który możecie otworzyć w pasku narzędzi. Jeśli spełniacie wymagania poziomu i posiadacie przepustkę, zostaniecie szybko i bez komplikacji dobrani do grupy graczy o podobnych parametrach.

Wędkarskie puzzle

Zabawa w puzzle w nowej min-grze: złówcie pudła wędkarskich puzzli, ułóżcie puzzle i zgarnijcie cenną złotą skrzynię na ryby! Dzięki książce "Rybie Wnętrzności" macie szansę na luksusowe pudło wędkarskich puzzli i dzięki niemu szybsze zwycięstwo!

Ulepszenia

 • Dobrze przesortowaliśmy też przedmioty, które możecie zdobyć od bossów: najwięksi bossowie jak Beran-Setaou, Razador, Nemere, Bagjanamu oraz Jotun Thrym dropią teraz cenne skrzynie, które możecie nawet kilka razy otworzyć.
 • Zawartość Skrzyni Ucznia została zmieniona, by ułatwić wbijajcie poziomów. Znajdziecie w niej na przykład Appaloos (pieczęć) – kucyka dla początkujących. Możecie przedłużyć jego życie za pomocą mega przekąski.
 • Dopasowano punkty doświadczenia misji Likanów.
 • Kiedy pojawi się Beran-Setaou? Czas respawnu Berana-Setaou możecie sprawdzić teraz u Ducha Sura.

Inne

Nowa przepustka

 • Możecie zmienić za pomocą tego biletu wygląd swojego wyposażenia bez wydawania Yang.
 • Uwaga: nowe przedmioty będą dostępne w shopie ewentualnie dopiero kilka dni po wprowadzeniu aktualizacji 17.3.


Poprawki

 • Usunięto błąd, który powodował, że w pasku narzędzi nie zatrzymywał się czas trwania zwierzaka, chociaż ten przebywał w klatce transportowej.
 • Usunięto błąd, który uniemożliwiał szukanie bonusu na wizerunek broni+ za pomocą szkła detekcji oraz szkła handlu.
 • Usunięto błąd, który powodował, że w niektórych sytuacjach nie wyświetlał się zwój misji dla młodych bohaterów, chociaż gracz osiągnął wymagany poziom.
 • Usunięto błąd, który uniemożliwiał rozpoczęcie kolejnej misji łowów, ponieważ gracz otrzymał awans poziomu poprzez misję.
 • Usunięto błąd, który powodował, że nie wyświetlała się długość życia zwierzaka w ikonce, gdy, znajdował się on w magazynie.
 • Usunięto błąd, który powodował, że gdy gracz znajdował się w trybie polimorfii, umiejętność "Czarowane Ostrze" wyświetlała się ze statusem aktywna, chociaż jej czas już minął.
 • Usunięto błąd, który uniemożliwiał wyrzucanie graczy z grupy.
 • Usunięto błąd, który usuwał założone wizerunki broni, gdy gracz został przetransportowany do instancji.